CamWorks Yazılımları

Machining Intelligence'e sahip CAMWorks® ürünleri daha hızlı, daha etkin ve ekonomik şekilde pazarlamayı sağlayan en gelişmiş CAM program yazılımıdır. CAMWorks katı modellerden kalıplanmış parçalar üretmeye yönelik sınıfının en iyisi, yeni jenerasyon bir CNC programlama çözümüdür.

CAMWorks, ödüllü SolidWorks tasarım yazılımına sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş, gelişmiş işleme özellikleri sunan İmalat/CAM Yazılımına ait bir SolidWorks® Sertifikalı Gold ürünüdür. İlk CAM çözümü gerçek bilgi tabanlı işleme özellikleri sunduğundan, CAMWorks Automatic Feature Recognition (AFR) (Otomatik Unsur Tanıma) ve Interactive Feature Recognition (IFR) (İnteraktif Unsur Tanıma) alanındaki gelişmelere öncülük etmektedir.

Tasarım güncellemeleri nedeniyle zaman alıcı CAM sistemi yeniden işlemesini ortan kaldıran CAMWorks, değişiklikleri otomatik olarak parça modele uyarlayan ilişkisel işleme sunar.

SolidWorks'e entegre CAMWorks yazılımı ile;

 • SolidWorks'ün yanındaki butona tıklayarak CAMWorks işleme ağacını ve komutlarını kullanabilir ve SolidWorks ortamından çıkmadan takım yolları oluşturabilirsiniz.
 • İşlenen parçanın, model alınan parça ile aynı olmasını sağlayan takım yollarını oluşturmak için aynı SolidWorks geometrisini kullanabilirsiniz.
 • IGES ve SAT gibi standart dosya formatları kullanarak zaman alıcı dosya aktarımlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Torna

CAMWorks, SolidWorks’e tam entegre bir şekilde otomasyon zekasında işleme, unsur tanımlama ve kullanıcı tanımlı teknoloji veritabanına dayalı takım yolları oluşturulmasını otomatikleştirir.

CNC torna makineleri için programlama yazılımı olan CAMWorks Torna ile, 2 ve 4 Eksen Tornalama ile kanal açma, diş açma, kesme (delme, raybalama, klavuz çekme) noktasal döngü oluşturma, finiş operasyonları ve otomatik kaba operasyon oluşturabilirsiniz.

Otomatik ve İnteraktif Unsur Tanıma

Otomatik Unsur Tanıma (AFR) parça şeklini analiz eder ve bu tür parçaların Dış Çap (OD) ve (ID), ön yüz ve yivler gibi en yaygın işlenebilir unsurları tanımlamaya çalışır.

 • AFR, SolidWorks parça modellerinin dışında import parça veya IGES, SAT gibi uzantılarını da tanır.
 • Otomatik Stok kullanıldığında, AFR yüz özelliğinin cialis 20mg arka kısmında kesme (Cutoff) özelliği ile kapalı bir kesim oluşturur.
 • Takım yolunu kapsamını sınırlama, özellik eklemek veya işlenecek alanları sınırlama getirebilir ve takım yollarında düzenleme yapılabilir.

2 ve 4 Eksen Torna için Tornalama

 • Dalma koruma yöntemleri için işleme algoritmalarını kullanarak yeni takım yolu oluşturma.
 • Otomatik stok, tornalanmış çizim, 2D WIP çizim veya bir STL dosyadan stok tanımlayın.
 • Tanımlanan STL data ya da tornalanmış çizime göre takım yolunu hesaplama.
 • Takım yolu simülasyonu için kullanılacak ayna tanımlama.
 • Simülasyon stok şekli açın, Mill-Turn, Freze veya EDM stok şekilleri olarak kullanılmak üzere bir STL dosyası olarak kaydedilebilir.
 • Takım yolu, simülasyon ve  sub-spindles için işleme sonrası destek.
 • Torna; Yüzey Kaba/Finiş, Kanal Kaba/Finiş ve Cutoff özelliğini kullanarak işleme süresini kısaltın.
 • Ters işleme ile alın finişi, yüzey finişi, delik içi kaba ve finiş işleme.
 • Sol diş oluşturmak için iş parçasını ters işleme.
 • Dış çap/İç çap kaba tornalama, Delme için hazır/sabit döngü çevrimleri için post işlemleri.
 • Torna ve freze için punta ve maktap takımları aynı veritabanını kullanır.
 • Geçerli işlemlerde yapılan değişiklilere göre CAMWorks yapılan değişiklikleri otomatik hesaplar.
 • Cutoff kesme işlemi için kesici takımın giriş ve çıkışlarında kullanıcı tarafından belirtilen uzunlukta giriş/çıkış ve işleme hızını yavaşlatma seçeneği.
 • Kaba kanal takım yolu tarafından oluşturulan scallopsları temizlemek için Rough groove cleanup kullanılır.
 • Kanal finişi için kesici telafisi desteği.
 • Kanal döngüsü için tek geçiş seçeneği.
 • Çoklu kanal takımı ilerleme noktası seçenekleri.
 • Minimum ve maksimum Z limitleri ile Tornalama işlemleri için genel olarak veya her bir işlem için ayarlama seçeneği.
 • Ters tornalama desteği.
 • Torna takım yolları ile ilgili değişken ödenekleri tanımlama seçeneği.
 • Harici post işleme, APT CL desteği.

CAMWorks® VoluMill™ (Yüksek Performanslı Kaba İşleme Stratejisi)

High Speed’, destekleyen tezgahlarda kullanılır. Yüksek devir ve ilerlemede talaş kaldırma işlemleri yapabilmenize olanak sağlar. Bu strateji ile işlemlerinizi oldukça kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

CAMWorks®VoluMill™; CAMWorks 2011'de 2.5 eksen ve 3 eksen kaba işleme operasyonlarına yönelik, opsiyonel ve yeni tanıtılan bir takım yolu motorudur. Sahip olduğu algoritmalar paketleri, yuvaları ve gelişigüzel şekilleri işlemek için daha akıllı takım yollarıyla sonuçlandığından prizmatik parçalar ve karmaşık 3B şekilleri için idealdir.

Volumill yumusak metallerin yani sıra titanyum, nikel bazlı alaşımlar veya paslanmaz çelik gibi kesilmesi zor sert metaller için de oldukça uygundur. Elde edilen sonuç, yüksek randıman ve makine, takım, işçilik ve materyal kullanımıdır.

Daha Akıllı Program! Daha Hızlı Makine! Uzun Takım Ömrü

Tamamen CAMWorks 2011'e entegre, yüksek performanslı kaba işleme modülü minimize edilmiş işleme süreleriyle ideal frezeleme yollarını ve maksimum metal kaldırılmasını bir araya getirir. VoluMill'in yüksek hızda materyal kaldırmaya yönelik benzersiz yöntemi programlamacının herhangi bir parça geometrisi, materyal, makine ve kesici takım kombinasyonu için ideal materyal kaldırma oranını belirlemesine olanak tanır.

Materyal mümkün olan en etkin şekilde kaldırılır. Sonuç olarak, makineler düzgün bir şekilde ve takımlar sorunsuz bir şekilde çalışır.

CamWorks için 10 Neden?

 

 

20 Yıllık Tecrübe

Yaklaşık 40.000 kullanıcı 20 yıldan fazla tecrübe, sertifikalı teknik destek elemanları, tamamen entegre ve SolidWorks ile Gold Partner olması sayesinde işlerinizde hızlı ve güvenilir çözümler sunar.

Unsur Tanıma

Otomatik Unsur Tanıma (AFR), parça şekillerini analiz eder ve cep, pim yuvası, delik ve yuva gibi en yaygın işlenebilir unsurları otomatik olarak işler. AFR, modellerini alınan diğer katı modellerdeki unsurları da tanıyabilir.

Kontrollü Üretim

CAMWorks’ün gücü ve SolidWorks’ün montaj esnekliği ile birden fazla parçalı montajların işlenmesi ve daha kesin sonuç alınması oldukça kolaydır. Bütün yardımcı elemanlar, makine bileşenleri, parçalar fikstürler modellenebilir.

Eş zamanlı Tasarım

Programın tamamen SolidWorks ile entegre olması sayesinde CAM işlemleri sırasında işlediğiniz parçada herhangi bir değişiklik yaptığınızda bu değişiklik otomatik olarak işlemlere yansır ve güncel olarak işlemenizi sağlar.

 

Süreç Kontrolü

3 eksen işlemlerinde yatayda ve dikeyde yapılan giriş-çıkış hareketlerini kontrol edebilir, her yüzeye ve forma göre takım yolları atayabilirsiniz. İşleme stratejilerini (Area Clerance, Constant Stepover, Flat Area ve Cruve Project) parçanızın durumuna göre değiştirebilirsiniz.

Kontrol Sizde

CAMWorks’te UPG ve EC Edit gibi programlar sayesinde kendi tezgahınıza özel ayarlamalar yaparak tezgahınızın çalışma verimini artırabilirsiniz. Ayrıca sizin istediğiniz devir, ilerleme gibi parametreleri de tezgah postunuza (G kodları çıktısı) rahatlıkla tanıtabilirsiniz.

Simüle edin

İşleyeceğiniz parçalara doğru işlem yapıp yapmadığınız kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Takım yollarını animasyon şeklide oynatabilir; güvenlik kontrollerinden tutucu çarpması, kesici çapı çarpması gibi özellikleri açarak işlem esnasında nerelerde çarpma olduğunu görebilir.

Zamandan Tasarruf

CAMWorks Teknoloji Database sayesinde yaptığınız operasyonları, özel takımlarınızı, devir ve ilerleme gibi parametreleri kaydedebilirsiniz. Böylece aynı işlemler için kullandığınız operasyon ve parametre ayarlarını databaseden rahatlıkla çekerek zamandan tasarruf edersiniz.

 

Otomatik Takip

CAMWorks Tornada Döküm ve yarı mamül parçalara çevrim oluşturarak CAMWorks’te yapmış olduğunuz tornalama operasyonlarında CAMWorks otomatik olarak kalan talaşı takip eder ve boşta işlemeler yapmadan sadece kalan alanı tornalar. SolidWorks içindeki modelde bir değişiklik yaptığınız anda CAMWorks te takım yolları da otomatik olarak değişir. Aynı zamanda tornalama işlemi yaptığınız mümkündür.

Kolaylık

CAMWorks, ileri seviye 3+2 işlemeleri desteklemesi sayesinde, parçanın farklı yüzeylerinde farklı operasyonlar gerçekleştirilebilir. Ayrıca, CAMWorks bu tür çoklu pozisyonlamalarda otomatik takım yolları oluşturabilir. Çok eksenli frezeleme operasyonları Döner tabla, Döner ve açılı yatabilir (rotating and tilting table) tabla, 5 eksen döner ve yatabilir kafa (rotating and tilting head) ve yatay işleme tezgah operasyonlarını içerir.
TOP